Artytuły

Wakacje nad Adriatykiem

7 15

Za oknem nieśmiało pojawia się słońce, a Ty już myślami jesteś na wakacjach, w jakimś ciepłym kraju? Od kilkunastu lat, coraz większą popularnością cieszą się Bałkany, które po dosyć burzliwym początku lat 90, w końcu stały się bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem. Nic w tym dziwnego, bowiem kraje byłej Jugosławii, a w szczególności Chorwacja, oferują turystom klimat porównywalny z krajami takimi jak Hiszpania czy pobliskie Włochy, a jednocześnie okazują się być znacznie bardziej przyjazne dla kieszeni przeciętnego Polaka.

Komiza a city on the island Vis in Croatia in the Adriatic sea

Dokąd pojechać w Chorwacji?

O tym, że Chorwacja jest od kilku lat jednym z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych naszych rodaków, wiadomo nie od dziś. Chyba nic w tym dziwnego, bo koszty wyjazdu do Chorwacji porównywalne są z wydatkami, jakie będziemy musieli ponieść jadąc nad polskie morze. Dodatkowo, z wielu miejsc w Polsce dojazd do Chorwacji jest, po prostu szybszy niż wyprawa nad Bałtyk, a dodatkowo dochodzi jeszcze gwarancja doskonałej pogody w sezonie i w ciągu reszty roku. I choć nie zamierzamy tu robić antyreklamy polskiemu wybrzeżu Bałtyku, to trzeba przyznać, że wyprawa nad ojczyste morze często oznacza konieczność przebywania na kwaterze przez cały urlop, bo ciągle pada deszcz. Dodatkowo, w przeciwieństwie do wybrzeża Morza Bałtyckiego, położony nad Adriatykiem kraj zadziwia swoją różnorodnością. W zasadzie już od momentu wjazdu do Chorwacji, mamy do wyboru całą gamę miejsc, w których warto się zatrzymać. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy historii, jak i osoby, które, po prostu chciałyby poleniuchować na plaży. Mamy tu, bowiem nie tylko pełne historycznych obiektów miasta, lecz również wspaniałe kurorty. A wybór miejsca, do którego chcielibyśmy się wybrać zależy tak naprawdę od tego, co chcemy zobaczyć. Jeżeli, przykładowo, interesują nas historyczne miasta, to nie możemy pominąć Dubrownika, łączącego doskonałe plaże z historycznymi murami, Zagrzebia – stolicy kraju, Splitu…Cóż, ta lista mogłaby się ciągnąć jeszcze długo. W każdym razie, często okazuje się, że miłośnicy historii i plażowania mogą łatwo zaspokoić swoje potrzeby w jednym miejscu, bowiem zdecydowana większość chorwackich miast położona jest nad morzem.

Gdzie spać w Chorwacji?

Wielu Polaków twierdzi, że w porównaniu z kosztami wyprawy do tego kraju pod koniec lat 90, obecnie ceny w Chorwacji znacznie wzrosły. Cóż, być może jest to efekt tego, że Chorwacja przygotowuje się do wejścia do strefy euro, co automatycznie winduje ceny. Dodatkowo, na poziom kosztów wyjazdu do Chorwacji wpływa popularność tego kraju wśród turystów z całego świata. Na szczęście, bez problemu znajdziemy apartamenty w Chorwacji w niskiej cenie. W Internecie jest mnóstwo serwisów, które oferują noclegi w tym kraju w przyzwoitej cenie. Jeden z nich to edom.pl, który zawiera oferty noclegów dopasowanych do niemal każdego gustu. Znajdziemy tu zarówno domki letniskowe, kwatery turystyczne, jak również luksusowe apartamenty z basenami. Słowem, dla każdego coś miłego!

Sprawdź bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych w Chorwacji!

About the author / 

admin

7 komentarzy

 1. Werner 8 października 2018 at 22:39 -  Odpowiedz

  Hej pozdrawiam wszystkich, fajna strona.

 2. Delfina 19 października 2018 at 04:40 -  Odpowiedz

  Fajny art, jednakże odczytywałem bardziej ciekawe.

 3. Marietta 2 listopada 2018 at 20:41 -  Odpowiedz

  Trochę się z tym zgadzam, chodź nie całkiem

 4. Grażyna 5 listopada 2018 at 04:06 -  Odpowiedz

  także napisze komentarz. Fajowa stronka. Pozdrawiam

 5. Lubogost 8 stycznia 2019 at 09:30 -  Odpowiedz

  Fajny art, ale odczytywałem bardziej ciekawe.

 6. Budzigniew 8 stycznia 2019 at 20:36 -  Odpowiedz

  nadzwyczaj fascynujące.

 7. Adria 9 stycznia 2019 at 16:24 -  Odpowiedz

  Nie mogę się z tym zgodzić.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Ubarwienia paznokci

  Lubimy mieć wspaniałe paznokcie. Nie zawsze jednakże zdołamy o nie troszczyć się. Gdy stają się kruche, rozszczepiają się – wskazują, iż rozpoczynamy na coś chorować. Dostarczają sporo wiadomości o stanie naszego zdrowia. Niektóre kobiety chcą mieć paznokcie nie tylko śliczne i zadbane, natomiast także i długie. Nie zawsze udaje się właśne „uchować” na odpowiednią długość…

Najnowsze komentarze