Ciekawostki

Sposób na zbyt duży bagaż

8 22

W sytuacji, gdy często nie jesteśmy w stanie zmieścić naszego bagażu w samochodowym bagażniku, warto pomyśleć o rozwiązaniu problemu. Dobrze jest skorzystać z ułatwień pozwalających nam wziąć w podróż lub po prostu przewieźć w inne miejsce przedmioty o sporych gabarytach. Co zatem powinno nam się przydać, jeśli nie chcemy upychać bagażu w samochodzie?

Zainwestowanie w przyczepkę samochodową to dobry pomysł, pod warunkiem jednak, że przed zakupem zorientujemy się, który model będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom i możliwościom. Być może najlepszą opcją w naszym przypadku będzie wybór przyczepki lekkiej. Samochód, do którego jest przyczepiona przyczepka lekka powinien wraz z pasażerami i wszystkimi rzeczami w środku ważyć nie więcej niż 3500 kg. Przyczepka wraz z bagażem nie może w tym przypadku przekraczać masy 750 kg. Istotne jest to, że tego typu pojazd nie musi posiadać hamulca najazdowego. Inaczej jest już jednak w przypadku cięższych modeli przyczepek.

Zastanawiając się nad tym, jakie przyczepki samochodowe brać pod uwagę przy zakupie, trzeba też sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym swojego auta, jakie są dopuszczalne gabaryty przyczepy mogącej być do niego podpiętą. Osoby posiadające prawo jazdy kategorii B najczęściej wybierają lekkie przyczepki, jednak mogą one w świetle prawa korzystać też z większych przyczepek. Muszą jednak pamiętać o tym, że dopuszczalna masa całkowita takiego pojazdu jest większa niż 750 kg i wiąże się to z pewnymi ważnymi wymaganiami. Wśród nich jest to związane z koniecznością, by kierowca mógł kierować hamulcem przyczepy ze swojego miejsca za kierownicą. W tym momencie pojawiają się pewne problemy związane z tym, że hamulec najazdowy nie może być sterowany w taki właśnie sposób.

Wybierając przyczepkę miejmy na uwadze, że jeśli będziemy korzystać z przyczepki, która nie spełnia wymogów określonych w ustawie, możemy niestety zostać ukarani na drodze mandatem.

About the author / 

admin

8 komentarzy

 1. Konstans 11 października 2018 at 11:26 -  Odpowiedz

  Super artykuł, od bardzo dawna myślałem, że to prawdziwość

 2. Żanna 31 października 2018 at 00:35 -  Odpowiedz

  Biorę się za czytanie…

 3. Lubogost 2 listopada 2018 at 12:24 -  Odpowiedz

  Wow, ten post jest wybredny, moja siostra jest analiza tych rzeczy, więc mam zamiar ją przekazać.

 4. Kornelia 5 listopada 2018 at 04:07 -  Odpowiedz

  Fajowy artykuł, lecz czytałem bardziej ciekawe.

 5. Zbigniewa 5 listopada 2018 at 13:31 -  Odpowiedz

  Każdy powinien o tym poczytać.

 6. Szeliga 4 stycznia 2019 at 00:25 -  Odpowiedz

  Trochę się z tym zgadzam, chodź nie do końca

 7. Felicja 8 stycznia 2019 at 08:52 -  Odpowiedz

  Odjazdowy art, jednakże czytałem ciekawsze.

 8. Przybysława 10 stycznia 2019 at 00:39 -  Odpowiedz

  Jednakże w sumie to nie dla mnie…

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Taxi w stolicy

 • Ubarwienia paznokci

  Lubimy mieć wspaniałe paznokcie. Nie zawsze jednakże zdołamy o nie troszczyć się. Gdy stają się kruche, rozszczepiają się – wskazują, iż rozpoczynamy na coś chorować. Dostarczają sporo wiadomości o stanie naszego zdrowia. Niektóre kobiety chcą mieć paznokcie nie tylko śliczne i zadbane, natomiast także i długie. Nie zawsze udaje się właśne „uchować” na odpowiednią długość…

Najnowsze komentarze