Agroturystyka

Rozwój rolnictwa w Polsce 2014r

9 20

Odczuwamy, że rolnictwo w Polsce to niezwykle istotna branża gospodarcza. Skutkiem tego wiele osób zwraca uwagę na rozwój tej branży. Rozwój rolnictwa w Polsce w 2014 roku warunkują elementy naturalne i pozaprzyrodnicze. Do czynników naturalnych zaliczamy: okoliczności klimatyczne, stosunki hipsometryczne, jakość gleb. Postanawiającą funkcję odgrywają warunki klimatyczne. Na przykład granicę uprawy zbóż wyznacza izoterma + 15°C najcieplejszego miesiąca w ciągu roku. Na półkuli północnej przepoławia ona środkową Kanadę, centralną Skandynawię oraz północną Rosję (ok. 63-65°N). Na północ od owej izotermy uprawa zbóż jest praktycznie niemożliwa. Rośliny mają na pewno rozmaite oczekiwania termiczne, przykładowo ważne zboże – ryż, żeby w pełni dojrzeć, po­trzebuje co najmniej czterech miesięcy ze średnią temperaturą przekraczającą +20°C. Wielki wpływ na gospodarkę rolną wywiera rzeźba obszaru i wielkość nad poziomem morza. Rolnictwu na komplet dopisują obszary równinne i nisko położone, bo można tam na obszerną skalę wykorzystywać mechanizację prac polowych.

028

Branża rolnicza jest oddziałem gospodar­ki, jaki obejmuje hodowlę roślin, chów zwierząt domowych i wstępną obróbkę pozyskiwanych wy­robów. Realizuje ono funkcje ekono­miczne, obywatelskie i przestrzenne. Funkcje gospodarcze jednoczą się z dostarczaniem jedzenia dla ludzi, karm dla zwierząt oraz materiałów dla przemysłu, a też artykułów do handlu zewnętrznego i cudzoziemskiego. Misje przestrzenne polegają na rozwijaniu krajobrazu poprzez metamorfozę krajobrazu oczywistego na kulturowy. Przesłanie rolnictwa w pojedynczych państwach jest różnorodne. Są państwa, w których ta ga­łąź gospodarki stanowi drobny procent w strukturze dochodu etnicznego, zwłaszcza w krajach wysoko rozwijanych (np. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji rol­nictwo daje tylko 1-8% wartości dochodu etnicznego). W państwach rozwija­jących się i opóźnionych w rozwoju gospodarczym udział rolnictwa w konstruowaniu do­chodu etnicznego jest gigantyczny – osiąga 9-40% wartości produktu lokalnego.

Wejdź na panfarmerek.pl – pastuchy dla bydło pastuchy elektryczne, narzędzia – sprawdź

About the author / 

admin

9 komentarzy

 1. Eugeniusz 11 października 2018 at 18:03 -  Odpowiedz

  Wskazane jest się z tym zapoznać.

 2. Ado 12 października 2018 at 06:38 -  Odpowiedz

  Doskonały artykuł, od dawna rozmyślałem, iż to prawda

 3. Eryk 14 października 2018 at 14:20 -  Odpowiedz

  Zwyczajowo nie piszę komentarzy, jednak ten napis jest niezmiernie atrakcyjny.

 4. Dobromysł 21 października 2018 at 21:31 -  Odpowiedz

  Ciekawa strona, pozdrawiam!

 5. Kalina 4 listopada 2018 at 04:31 -  Odpowiedz

  Przyciągające, jednakże generalnie to znam bardziej interesujące nowości.

 6. Herkulan 5 listopada 2018 at 15:38 -  Odpowiedz

  także wpisze komentarz. Fajna stronka. Wszystkich pozdrawiam

 7. Ursyn 7 stycznia 2019 at 07:50 -  Odpowiedz

  Fascynujące, lecz generalnie to znam ciekawsze nowiny.

 8. Marcjanna 16 lutego 2019 at 15:16 -  Odpowiedz

  Doskonale fascynujący tekst

 9. Aneta 19 lutego 2019 at 23:16 -  Odpowiedz

  W weekend również o tym doszły mnie słuchy, to zdoła być ciekawe.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Natychmiastowe ścieranie metalu fachowe zmiany

  Gdy zdobywamy przeróżne faktyczne artykuły, jakie pomagają nam w pracach gospodarskich, czasami potrafimy natknąć się na materiały, jakie będą stanowiły ogromnie ogromne wyzwanie. Wzorcem potrafi być ścierniwo. Jakie wyroby wyłonić, by się nie zamotać? Czy istotnie wszystkie surowce metalowe będą zmuszały do takiego burzliwego funkcjonowania? Szerokie wykorzystanie w przykładzie takiej obróbki strumieniowej jest aktualnie faktycznie…