Agroturystyka

Rozwój rolnictwa w Polsce 2014r

7 16

Odczuwamy, że rolnictwo w Polsce to niezwykle istotna branża gospodarcza. Skutkiem tego wiele osób zwraca uwagę na rozwój tej branży. Rozwój rolnictwa w Polsce w 2014 roku warunkują elementy naturalne i pozaprzyrodnicze. Do czynników naturalnych zaliczamy: okoliczności klimatyczne, stosunki hipsometryczne, jakość gleb. Postanawiającą funkcję odgrywają warunki klimatyczne. Na przykład granicę uprawy zbóż wyznacza izoterma + 15°C najcieplejszego miesiąca w ciągu roku. Na półkuli północnej przepoławia ona środkową Kanadę, centralną Skandynawię oraz północną Rosję (ok. 63-65°N). Na północ od owej izotermy uprawa zbóż jest praktycznie niemożliwa. Rośliny mają na pewno rozmaite oczekiwania termiczne, przykładowo ważne zboże – ryż, żeby w pełni dojrzeć, po­trzebuje co najmniej czterech miesięcy ze średnią temperaturą przekraczającą +20°C. Wielki wpływ na gospodarkę rolną wywiera rzeźba obszaru i wielkość nad poziomem morza. Rolnictwu na komplet dopisują obszary równinne i nisko położone, bo można tam na obszerną skalę wykorzystywać mechanizację prac polowych.

028

Branża rolnicza jest oddziałem gospodar­ki, jaki obejmuje hodowlę roślin, chów zwierząt domowych i wstępną obróbkę pozyskiwanych wy­robów. Realizuje ono funkcje ekono­miczne, obywatelskie i przestrzenne. Funkcje gospodarcze jednoczą się z dostarczaniem jedzenia dla ludzi, karm dla zwierząt oraz materiałów dla przemysłu, a też artykułów do handlu zewnętrznego i cudzoziemskiego. Misje przestrzenne polegają na rozwijaniu krajobrazu poprzez metamorfozę krajobrazu oczywistego na kulturowy. Przesłanie rolnictwa w pojedynczych państwach jest różnorodne. Są państwa, w których ta ga­łąź gospodarki stanowi drobny procent w strukturze dochodu etnicznego, zwłaszcza w krajach wysoko rozwijanych (np. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji rol­nictwo daje tylko 1-8% wartości dochodu etnicznego). W państwach rozwija­jących się i opóźnionych w rozwoju gospodarczym udział rolnictwa w konstruowaniu do­chodu etnicznego jest gigantyczny – osiąga 9-40% wartości produktu lokalnego.

Wejdź na panfarmerek.pl – pastuchy dla bydło pastuchy elektryczne, narzędzia – sprawdź

About the author / 

admin

7 komentarzy

 1. Eugeniusz 11 października 2018 at 18:03 -  Odpowiedz

  Wskazane jest się z tym zapoznać.

 2. Ado 12 października 2018 at 06:38 -  Odpowiedz

  Doskonały artykuł, od dawna rozmyślałem, iż to prawda

 3. Eryk 14 października 2018 at 14:20 -  Odpowiedz

  Zwyczajowo nie piszę komentarzy, jednak ten napis jest niezmiernie atrakcyjny.

 4. Dobromysł 21 października 2018 at 21:31 -  Odpowiedz

  Ciekawa strona, pozdrawiam!

 5. Kalina 4 listopada 2018 at 04:31 -  Odpowiedz

  Przyciągające, jednakże generalnie to znam bardziej interesujące nowości.

 6. Herkulan 5 listopada 2018 at 15:38 -  Odpowiedz

  także wpisze komentarz. Fajna stronka. Wszystkich pozdrawiam

 7. Ursyn 7 stycznia 2019 at 07:50 -  Odpowiedz

  Fascynujące, lecz generalnie to znam ciekawsze nowiny.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Ubarwienia paznokci

  Lubimy mieć wspaniałe paznokcie. Nie zawsze jednakże zdołamy o nie troszczyć się. Gdy stają się kruche, rozszczepiają się – wskazują, iż rozpoczynamy na coś chorować. Dostarczają sporo wiadomości o stanie naszego zdrowia. Niektóre kobiety chcą mieć paznokcie nie tylko śliczne i zadbane, natomiast także i długie. Nie zawsze udaje się właśne „uchować” na odpowiednią długość…

Najnowsze komentarze