Agroturystyka

Pomysł na wypoczynek – gospodarstwo agroturystyczne

8 33

W ostatnich latach gospodarstwa agroturystyczne w całym kraju przeżywają prawdziwy rozkwit. Nie chodzi oczywiście o nocleg w starej stodole, ale doskonale przystosowane obiekty, które nie tylko oferują turystom możliwość noclegu, ale również wyżywienie i odpowiednio przygotowane atrakcje. Oprócz dużej dawki atrakcji dla turystów agroturystyka to również szansa aktywizacji osób na terenach wiejskich.

Co przyciąga turystów na wieś? Przede wszystkim piękna przyroda, ale także chęć poznania życia na wsi. W wielu gospodarstwach agroturystycznych ich właściciele przygotowują specjalne atrakcje, dzięki którym nie będziemy się w nich nudzić. Przeważnie możemy poznać tu wszelkie prace, które są lub były kiedyś wykonywane na roli, możemy również w nich uczestniczyć. Przykładowo gospodarstwo agroturystyczne http://www.konstantow.pl/ organizuje specjalne wycieczki, podczas których uczestniczymy w żniwach, zbiorach, poznajemy zwierzęta czy maszyny rolnicze.

Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym to ciekawa forma nauki dla najmłodszych, dlatego często widzimy w takich miejscach całe rodziny lub wycieczki szkolne. W czasie dnia możemy uczestniczyć w zajęciach na gospodarstwie, poznawać wszystkie zakątki czy korzystać ze sprzętu sportowego, natomiast wieczorem popularne jest organizowanie ognisk.

Two day old Lamb

Po za tym gospodarstwa agroturystyczne bardzo często organizują także specjalne imprezy okolicznościowe. Popularne stały się wesela w stylu wiejskim, wyjazdy integracyjne czy po prostu spotkania w gronie znajomych. Imprezy są atrakcyjne nie tylko ze względu na wiejski styl budynków, w których się odbywają czy otaczającą naturę, ale wielką furorę robią wiejskie produkty, prosto z ogródka, które są wytwarzane ekologicznie. Każdy chce spróbować warzyw uprawianych bez oprysków, świeżo wędzonych mięs wyjętych prosto z wędzarni czy chleba wypiekanego w domu, miasto nie zapewni nam takich atrakcji.

Na koniec cena. Okazuje się, że wczasy w gospodarstwach agroturystycznych mimo wielu atrakcji nie są wcale takie drogie, wręcz przeciwnie, wypoczynek okazuje się znacznie tańszy niż w średniej klasy obiekcie hotelowym. Kto raz wyjdzie na wczasy agroturystyczne z pewnością będzie powracał do tej formy wypoczynku niejednokrotnie.

About the author / 

admin

8 komentarzy

 1. Winicjusz 8 października 2018 at 19:12 -  Odpowiedz

  Interesujące, ale ogólnie to znam ciekawsze nowości.

 2. Liberat 12 października 2018 at 10:52 -  Odpowiedz

  Odjazdowy art, lecz czytałem ciekawsze.

 3. Tycjan 31 października 2018 at 00:17 -  Odpowiedz

  We wczorajszym dniu również o tym słyszałam, to może być zajmujące.

 4. Dorian 3 listopada 2018 at 19:45 -  Odpowiedz

  Całkowicie dobry wpis

 5. Dobrymir 3 listopada 2018 at 19:59 -  Odpowiedz

  Każdy ma obowiązek o tym trochę poczytać.

 6. Materna 6 listopada 2018 at 15:44 -  Odpowiedz

  Najczęściej nie piszę komentarzy, lecz ten napis jest bardzo dobry.

 7. Nora 5 stycznia 2019 at 19:45 -  Odpowiedz

  We wczorajszym dniu też o tym słyszałam, to zdoła być zajmujące.

 8. Borysław 8 stycznia 2019 at 03:33 -  Odpowiedz

  Wszystkich zapraszam na moją stronę.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Pomoc w wyborze odzieży myśliwskiej

  Dzisiaj już wiele osób ma własne zaciekawienia. Z całą pewnością już dzisiaj posiadamy wielu myśliwych, którzy to potrzebują różnego typu akcesoriów. Trzeba tak więc skorzystać ze wsparcia stron online, na jakich to odnajdziemy wiele różnych ofert sklepów myśliwskich, tego typu jak internetowy sklep myśliwski, który to proponuje klientom: akcesoria myśliwskie sklep myśliwski broń oraz amunicję…

Najnowsze komentarze