Wycieczka

Po co nam biura podróży?

2 8

Ostatnio zapanowała moda na podróżowanie „na dziko”. Setki młodych ludzi co roku bierze plecak, wdziewa na nogi trapery, wybiegając z domu łapie jeszcze lustrzankę i rusza w świat, ku przygodzie, zakładając optymistycznie, że jakość to będzie, oraz głosząc wszem i wobec, że biura podróży są dla osób bojących się życia i pozbawionych wyobraźni. Tylko czy tak jest w istocie?

Urok spontanicznych wycieczek

Dla młodego człowieka, znającego często jeden lub dwa języki obce, podróżowanie faktycznie może wydawać się łatwe. Bez problemu się wszędzie porozumie, załatwi sobie nocleg w każdym miejsce na kuli ziemskiej, a ostatecznie prześpi się w parku pod gwiazdami. Jednak większość starszych osób nie uczyło się w szkole angielskiego, nie umie posługiwać się wyszukiwarkami tanich lotów oraz raczej myśli o tak trywialnych rzeczach, jak na przykład ubezpieczenie zdrowotne lub powrót do domu w konkretnym terminie.

maldives-262519_640

Czy zatem i oni powinni dać się ponieść przygodzie i zwiedzać autostopem Europę i Azję? Oczywiście jeżeli tylko mają taką ochotę, to dlaczego nie, jednak większość z nich postanowi raczej skorzystać z oferty biura podróży. Tym bardziej, że większość tych tak bardzo dyskredytowanych przez młodych biur wcale nie jest taka zła, a ich oferta mogłaby wręcz zainteresować nawet młodego poszukiwacza przygód! I to niezależnie od miasta, w którym mieści się agencja, nieważne, czy jest to biuro podróży w Łodzi, Krakowie czy Wąchocku!

Czar zaplanowanego wypoczynku

Biuro podróży to przede wszystkim wygoda. Pracownicy biur załatwiają dla swoich klientów wszystko: bilety lotnicze, ubezpieczenia, pobyt w hotelu, wyżywienie, przejazd, a także, w razie konieczności, noclegi tranzytowe. Dodatkowo w ofercie biur podróży często znajdują się wycieczki naprawdę atrakcyjne! Marzy się nam karnawał w Rio? Nie ma problemu! Nocami śnimy o rejsie po Nilu? Droga, a właściwie rzeka, wolna! Wystarczy zarezerwować miejsce na promie! Dodatkowo biura podróży zapewniają klientom wykupującym wczasy zorganizowanie opiekę animatora znającego miejscowy język, a także ubezpieczenie podróży i przede wszystkim – pozwalają zaoszczędzić czas. Każda osoba, która kiedykolwiek samodzielnie organizowała jakiś wyjazd, wie, jak dużo energii i cennych godzin pochłaniają takie przygotowania. Biura podróży robią to wszystko za nas, dzięki nam nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszenie się coraz bliższymi wakacjami!

W podróżowaniu najpiękniejsze jest to, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, może znaleźć na nie swój sposób. Dlatego starajmy się być otwarci na różne formy zwiedzania świata, zarówno te zorganizowane, jak i te odrobinę bardziej spontaniczne.

About the author / 

admin

2 komentarze

  1. Idzi 13 października 2018 at 21:57 -  Odpowiedz

    Ciekawe, co o tym myślą inni.

  2. Uniedrog 4 listopada 2018 at 17:43 -  Odpowiedz

    Należałoby się z tym poznać.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Odpowiednia sala konferencyjna – sposób na udane spotkanie biznesowe

    Każdy, kto prowadzi własny biznes doskonale wie, że dobre kontakty z kontrahentami, a także zgrany zespół pracowniczy to klucze do sukcesu. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywa oprawa spotkań biznesowych. Nie bez powodu wielcy ludzie biznesu spotykają się ze swoimi współpracownikami i klientami w pięknych, ekskluzywnych restauracjach. Otoczenie ma…