Wycieczka

Po co nam biura podróży?

12 29

Ostatnio zapanowała moda na podróżowanie „na dziko”. Setki młodych ludzi co roku bierze plecak, wdziewa na nogi trapery, wybiegając z domu łapie jeszcze lustrzankę i rusza w świat, ku przygodzie, zakładając optymistycznie, że jakość to będzie, oraz głosząc wszem i wobec, że biura podróży są dla osób bojących się życia i pozbawionych wyobraźni. Tylko czy tak jest w istocie?

Urok spontanicznych wycieczek

Dla młodego człowieka, znającego często jeden lub dwa języki obce, podróżowanie faktycznie może wydawać się łatwe. Bez problemu się wszędzie porozumie, załatwi sobie nocleg w każdym miejsce na kuli ziemskiej, a ostatecznie prześpi się w parku pod gwiazdami. Jednak większość starszych osób nie uczyło się w szkole angielskiego, nie umie posługiwać się wyszukiwarkami tanich lotów oraz raczej myśli o tak trywialnych rzeczach, jak na przykład ubezpieczenie zdrowotne lub powrót do domu w konkretnym terminie.

maldives-262519_640

Czy zatem i oni powinni dać się ponieść przygodzie i zwiedzać autostopem Europę i Azję? Oczywiście jeżeli tylko mają taką ochotę, to dlaczego nie, jednak większość z nich postanowi raczej skorzystać z oferty biura podróży. Tym bardziej, że większość tych tak bardzo dyskredytowanych przez młodych biur wcale nie jest taka zła, a ich oferta mogłaby wręcz zainteresować nawet młodego poszukiwacza przygód! I to niezależnie od miasta, w którym mieści się agencja, nieważne, czy jest to biuro podróży w Łodzi, Krakowie czy Wąchocku!

Czar zaplanowanego wypoczynku

Biuro podróży to przede wszystkim wygoda. Pracownicy biur załatwiają dla swoich klientów wszystko: bilety lotnicze, ubezpieczenia, pobyt w hotelu, wyżywienie, przejazd, a także, w razie konieczności, noclegi tranzytowe. Dodatkowo w ofercie biur podróży często znajdują się wycieczki naprawdę atrakcyjne! Marzy się nam karnawał w Rio? Nie ma problemu! Nocami śnimy o rejsie po Nilu? Droga, a właściwie rzeka, wolna! Wystarczy zarezerwować miejsce na promie! Dodatkowo biura podróży zapewniają klientom wykupującym wczasy zorganizowanie opiekę animatora znającego miejscowy język, a także ubezpieczenie podróży i przede wszystkim – pozwalają zaoszczędzić czas. Każda osoba, która kiedykolwiek samodzielnie organizowała jakiś wyjazd, wie, jak dużo energii i cennych godzin pochłaniają takie przygotowania. Biura podróży robią to wszystko za nas, dzięki nam nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszenie się coraz bliższymi wakacjami!

W podróżowaniu najpiękniejsze jest to, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, może znaleźć na nie swój sposób. Dlatego starajmy się być otwarci na różne formy zwiedzania świata, zarówno te zorganizowane, jak i te odrobinę bardziej spontaniczne.

About the author / 

admin

12 komentarzy

 1. Idzi 13 października 2018 at 21:57 -  Odpowiedz

  Ciekawe, co o tym myślą inni.

 2. Uniedrog 4 listopada 2018 at 17:43 -  Odpowiedz

  Należałoby się z tym poznać.

 3. Wirginia 4 stycznia 2019 at 16:49 -  Odpowiedz

  Najczęściej nie piszę postów, lecz ten wpis jest nadzwyczaj fascynujący.

 4. Genowefa 4 stycznia 2019 at 23:24 -  Odpowiedz

  Świetny artykuł, od bardzo dawna rozmyślałem, iż to prawdziwość

 5. Bazylis 10 stycznia 2019 at 04:36 -  Odpowiedz

  Bardzo Ciekawe.

 6. Jonatan 13 lutego 2019 at 19:50 -  Odpowiedz

  także wpisze komentarz. Fajowa stronka. Wszystkich pozdrawiam

 7. Benigna 15 lutego 2019 at 03:13 -  Odpowiedz

  Super artykuł, od dawna uważałem, że to prawda

 8. Radek 19 lutego 2019 at 01:33 -  Odpowiedz

  Całkowicie dobry wpis

 9. Bernardeta 21 lutego 2019 at 03:13 -  Odpowiedz

  Super artykuł, od bardzo dawna uważałem, iż to prawda

 10. Ludomiła 21 lutego 2019 at 05:21 -  Odpowiedz

  Najczęściej nie piszę postów, ale ten wpis jest niezmiernie dobry.

 11. Pryscylla 22 lutego 2019 at 18:48 -  Odpowiedz

  Fajny art, jednakże czytałem ciekawsze.

 12. Ziemowit 24 lutego 2019 at 14:55 -  Odpowiedz

  Całkowicie ciekawy tekst

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Natychmiastowe ścieranie metalu fachowe zmiany

  Gdy zdobywamy przeróżne faktyczne artykuły, jakie pomagają nam w pracach gospodarskich, czasami potrafimy natknąć się na materiały, jakie będą stanowiły ogromnie ogromne wyzwanie. Wzorcem potrafi być ścierniwo. Jakie wyroby wyłonić, by się nie zamotać? Czy istotnie wszystkie surowce metalowe będą zmuszały do takiego burzliwego funkcjonowania? Szerokie wykorzystanie w przykładzie takiej obróbki strumieniowej jest aktualnie faktycznie…