Ciekawostki

Kultura i turystyka

6 25

Kultura i przemysł turystyczny są ze sobą precyzyjnie związane. Turystyka pośredniczy w odbiorze scharakteryzowanych treści kulturowych i jest zarazem ich popularyzatorem, jednak kultura inspiruje i motywuje rozbudowę turystyki. Tym samym, poza samym faktem podróżowania, także jego konsekwencje odzwierciedlone na różnorodnych równinach społeczno-kulturowego funkcjonowania człowieka.

Turystyka w tym ujęciu niesie w podobny sposób zjawiska psychologiczne i społeczne jak i gospodarcze, przestrzenne i kulturowe. Dwustronne relacje pomiędzy turystyką oraz kulturą portretują się w sposób klarowny i wyrazisty.

001

Usługa turystyczna jest wykładnikiem danej kultury, detalem mocno z nią powiązanym, odzwierciedlającym wskazane zjawiska w niej zachodzące oraz przekazującym umocnione w niej wartości.

W tym przedstawieniu zdarzyć się może dwustronna wymiana ustalonych schematów, zasad i zalety pomiędzy turystami oraz mieszkańcami, w konsekwencji początkując zmiany zachowań i postaw również w zbiorowości uczęszczanej jak i odwiedzającej i tym samym kształtując nowy typ obustronnych relacji.

About the author / 

admin

6 komentarzy

 1. Borzysław 9 października 2018 at 10:53 -  Odpowiedz

  Zapraszam na moją stronkę.

 2. Alojza 4 listopada 2018 at 03:55 -  Odpowiedz

  Zajmujące, co o tym myślą inni.

 3. Wisław 3 stycznia 2019 at 22:20 -  Odpowiedz

  Najczęściej nie piszę postów, lecz ten wpis jest nadzwyczaj fascynujący.

 4. Mariusz 5 stycznia 2019 at 04:22 -  Odpowiedz

  Uwielbiam witryny-bardzo łatwy przyjemny i wiele do zobaczenia! Mam dokładnie korzystających bloga. Ja też jestem początkujący blog blogger, ale wciąż jestem nowy na całą sprawę. Czy macie jakieś punkty bloga pisarzy po raz pierwszy I tak naprawdę to doceniam.

 5. Drogomił 6 stycznia 2019 at 02:59 -  Odpowiedz

  również napisze komentarz. Szałowa stronka. Pozdrawiam

 6. Donat 6 stycznia 2019 at 23:04 -  Odpowiedz

  Zajmujące, co o tym uważają inni.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Ubarwienia paznokci

  Lubimy mieć wspaniałe paznokcie. Nie zawsze jednakże zdołamy o nie troszczyć się. Gdy stają się kruche, rozszczepiają się – wskazują, iż rozpoczynamy na coś chorować. Dostarczają sporo wiadomości o stanie naszego zdrowia. Niektóre kobiety chcą mieć paznokcie nie tylko śliczne i zadbane, natomiast także i długie. Nie zawsze udaje się właśne „uchować” na odpowiednią długość…

Najnowsze komentarze