Ciekawostki

Kultura i turystyka

2 16

Kultura i przemysł turystyczny są ze sobą precyzyjnie związane. Turystyka pośredniczy w odbiorze scharakteryzowanych treści kulturowych i jest zarazem ich popularyzatorem, jednak kultura inspiruje i motywuje rozbudowę turystyki. Tym samym, poza samym faktem podróżowania, także jego konsekwencje odzwierciedlone na różnorodnych równinach społeczno-kulturowego funkcjonowania człowieka.

Turystyka w tym ujęciu niesie w podobny sposób zjawiska psychologiczne i społeczne jak i gospodarcze, przestrzenne i kulturowe. Dwustronne relacje pomiędzy turystyką oraz kulturą portretują się w sposób klarowny i wyrazisty.

001

Usługa turystyczna jest wykładnikiem danej kultury, detalem mocno z nią powiązanym, odzwierciedlającym wskazane zjawiska w niej zachodzące oraz przekazującym umocnione w niej wartości.

W tym przedstawieniu zdarzyć się może dwustronna wymiana ustalonych schematów, zasad i zalety pomiędzy turystami oraz mieszkańcami, w konsekwencji początkując zmiany zachowań i postaw również w zbiorowości uczęszczanej jak i odwiedzającej i tym samym kształtując nowy typ obustronnych relacji.

About the author / 

admin

2 komentarze

  1. Borzysław 9 października 2018 at 10:53 -  Odpowiedz

    Zapraszam na moją stronkę.

  2. Alojza 4 listopada 2018 at 03:55 -  Odpowiedz

    Zajmujące, co o tym myślą inni.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Odpowiednia sala konferencyjna – sposób na udane spotkanie biznesowe

    Każdy, kto prowadzi własny biznes doskonale wie, że dobre kontakty z kontrahentami, a także zgrany zespół pracowniczy to klucze do sukcesu. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywa oprawa spotkań biznesowych. Nie bez powodu wielcy ludzie biznesu spotykają się ze swoimi współpracownikami i klientami w pięknych, ekskluzywnych restauracjach. Otoczenie ma…