Ciekawostki

Kultura i turystyka

9 34

Kultura i przemysł turystyczny są ze sobą precyzyjnie związane. Turystyka pośredniczy w odbiorze scharakteryzowanych treści kulturowych i jest zarazem ich popularyzatorem, jednak kultura inspiruje i motywuje rozbudowę turystyki. Tym samym, poza samym faktem podróżowania, także jego konsekwencje odzwierciedlone na różnorodnych równinach społeczno-kulturowego funkcjonowania człowieka.

Turystyka w tym ujęciu niesie w podobny sposób zjawiska psychologiczne i społeczne jak i gospodarcze, przestrzenne i kulturowe. Dwustronne relacje pomiędzy turystyką oraz kulturą portretują się w sposób klarowny i wyrazisty.

001

Usługa turystyczna jest wykładnikiem danej kultury, detalem mocno z nią powiązanym, odzwierciedlającym wskazane zjawiska w niej zachodzące oraz przekazującym umocnione w niej wartości.

W tym przedstawieniu zdarzyć się może dwustronna wymiana ustalonych schematów, zasad i zalety pomiędzy turystami oraz mieszkańcami, w konsekwencji początkując zmiany zachowań i postaw również w zbiorowości uczęszczanej jak i odwiedzającej i tym samym kształtując nowy typ obustronnych relacji.

About the author / 

admin

9 komentarzy

 1. Borzysław 9 października 2018 at 10:53 -  Odpowiedz

  Zapraszam na moją stronkę.

 2. Alojza 4 listopada 2018 at 03:55 -  Odpowiedz

  Zajmujące, co o tym myślą inni.

 3. Wisław 3 stycznia 2019 at 22:20 -  Odpowiedz

  Najczęściej nie piszę postów, lecz ten wpis jest nadzwyczaj fascynujący.

 4. Mariusz 5 stycznia 2019 at 04:22 -  Odpowiedz

  Uwielbiam witryny-bardzo łatwy przyjemny i wiele do zobaczenia! Mam dokładnie korzystających bloga. Ja też jestem początkujący blog blogger, ale wciąż jestem nowy na całą sprawę. Czy macie jakieś punkty bloga pisarzy po raz pierwszy I tak naprawdę to doceniam.

 5. Drogomił 6 stycznia 2019 at 02:59 -  Odpowiedz

  również napisze komentarz. Szałowa stronka. Pozdrawiam

 6. Donat 6 stycznia 2019 at 23:04 -  Odpowiedz

  Zajmujące, co o tym uważają inni.

 7. Gerarda 19 lutego 2019 at 02:06 -  Odpowiedz

  Kultowy art, ale czytałem ciekawsze.

 8. Dalebor 20 lutego 2019 at 18:41 -  Odpowiedz

  Raczej się z tym w pełni zgadzam, jednak nie całkiem

 9. Jacenty 23 lutego 2019 at 14:02 -  Odpowiedz

  Całkiem dobry tekst

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Natychmiastowe ścieranie metalu fachowe zmiany

  Gdy zdobywamy przeróżne faktyczne artykuły, jakie pomagają nam w pracach gospodarskich, czasami potrafimy natknąć się na materiały, jakie będą stanowiły ogromnie ogromne wyzwanie. Wzorcem potrafi być ścierniwo. Jakie wyroby wyłonić, by się nie zamotać? Czy istotnie wszystkie surowce metalowe będą zmuszały do takiego burzliwego funkcjonowania? Szerokie wykorzystanie w przykładzie takiej obróbki strumieniowej jest aktualnie faktycznie…