Artytuły

Jak urządzić mieszkanie w stylu retro?

9 89

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nie wyjąć z piwnicy i nie odświeżyć starych, babcinych mebli. W artykule zastanowimy się, w jaki sposób urządzić mieszkanie retro.

Retro – styl nie tylko zabytkowy

Żeby nasze mieszkanie nabrało retro klimatu wystarczy kilka ciekawych dodatków, które bez problemu znajdziemy na pchlim targu, w piwnicy, czy wystawce. Wystarczy, że rozpoczniemy polowanie i będziemy bardziej koncentrować się na przedmiotach, które nas otaczają. Szybko okaże się, że wiele z nich możemy wziąć sobie za darmo lub kupić za grosze. Ludzie rzadko naprawiają rzeczy. Tymczasem renowacja przedmiotów nie musi być czasochłonna, poza tym bywa świetną zabawą. To co stare, nie zawsze jest brzydkie, często bywa wręcz super modne. Obecnie widzimy powracająca modę na tak zwany styl gierkowski.

Stare meble, które doskonale kojarzymy z mieszkań naszych dziadków i rodziców można odświeżyć, łącząc je z futurystycznym designem albo malując na niekonwencjonalny sposób. Ciężkie szafy i dziwacznie rozkładane stoły zaskoczą naszych gości, jeśli użyjemy odważnych fioletów lub róży. Obecnie coraz modniejsza staje się okleina. Również fototapeta przeżywa wielki comeback.

Gdzie można znaleźć inspiracje?

Jest wiele dobrych miejsc w sieci, w których możecie znaleźć inspirację. My polecamy portal pytanieomieszkanie.pl. Znajdziecie na nim liczne porady ekspertów, aranżacje mieszkań oraz odpowiedzi na nurtujące Was pytania. To niezastąpiony zbiór wskazówek, jak urządzić mieszkanie przyjemnie i tanio. Poszczególne działy pomogą Ci zaaranżować łazienkę, sypialnię, czy duży pokój. Dowiesz się, co to jest styl angielski i rustykalny, a także wielu innych rzeczy dotyczących tej tematyki. Portal odpowiada również na pytania dotyczące stylu retro. Ciekawy content i dobrze dopasowane zdjęcia czynią z tej strony wartościowe źródło informacji.

Dla kogo retro?

Mieszkanie w stylu retro przeznaczone jest dla wszystkich…którym się ten styl podoba. Jak przeczytałeś na początku, nie musisz mieć ogromnego budżetu, żeby zainwestować w stare meble. Równocześnie, jeśli masz ochotę na coś bardziej ekskluzywnego, możesz wydawać znacznie większe kwoty i inwestować w zabytki. Chociaż naprawa starych mebli to darowanie im drugiego życia, jeśli masz zamiar, możesz zapłacić za to profesjonaliście. Na rynku wnętrzarskim wiele osób zaczyna zajmować się tą specjalizacją. Już nie tylko konserwatorzy zabytków znający się na rokokowych sofach siedzą w branży. Swoich specjalistów doczekały się nawet meble gierkowskie i „pierwsza dekada Ikei”. Rozejrzyj się po lokalnych ogłoszeniach. Całkiem możliwe, że ktoś zainteresuje się pomocą w urządzeniu Twojego mieszkania. Oprócz mebli pamiętaj o dodatkach. Koronkowe obrusy, ciężkie zasłony, kryształy – też sprawiają, że goście długo będą pamiętać klimat Twojego mieszkania.  Jeśli planujesz pokój dziecięcy w stylu retro, koniecznie pamiętaj o figurkach z Kinder niespodzianki oraz kultowych robotach. Ważne, żeby każdy, kto wejdzie do pomieszczenia w stylu retro, poczuł, że wehikuł czasu przeniósł go do przeszłości.

About the author / 

admin

9 komentarzy

 1. Stanimir 15 października 2018 at 04:26 -  Odpowiedz

  Fascynująca stronka, pozdrówka!

 2. Karol Boromeusz 2 listopada 2018 at 17:11 -  Odpowiedz

  Hej witam wszelkich, superowa strona.

 3. Otomar 5 listopada 2018 at 13:47 -  Odpowiedz

  We wczorajszym dniu też o tym doszły mnie słuchy, to może być ciekawe.

 4. Bonawentura 6 listopada 2018 at 17:07 -  Odpowiedz

  Najczęściej nie piszę komentarzy, lecz ten wpis jest nadzwyczaj ciekawy.

 5. Ireneusz 3 stycznia 2019 at 15:46 -  Odpowiedz

  Warto się z tym zapoznać.

 6. Sylwan 9 stycznia 2019 at 05:47 -  Odpowiedz

  No tak, to może prawda…

 7. Włościsława 20 lutego 2019 at 12:27 -  Odpowiedz

  też napisze zapisek. Fajowa stronka. Wszystkich pozdrawiam

 8. Mironiega 23 lutego 2019 at 19:45 -  Odpowiedz

  Od paru dni przeczuwałem, że tak zdoła być.

 9. Saturnin 24 lutego 2019 at 12:14 -  Odpowiedz

  We wczorajszym dniu również o tym słyszałam, to zdoła być fascynujące.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Natychmiastowe ścieranie metalu fachowe zmiany

  Gdy zdobywamy przeróżne faktyczne artykuły, jakie pomagają nam w pracach gospodarskich, czasami potrafimy natknąć się na materiały, jakie będą stanowiły ogromnie ogromne wyzwanie. Wzorcem potrafi być ścierniwo. Jakie wyroby wyłonić, by się nie zamotać? Czy istotnie wszystkie surowce metalowe będą zmuszały do takiego burzliwego funkcjonowania? Szerokie wykorzystanie w przykładzie takiej obróbki strumieniowej jest aktualnie faktycznie…