Inne

Jak skompletować wyprawkę do szkoły

2 19

Zwłaszcza rodzicom, wysyłającym swoje dziecko do szkoły po raz pierwszy przyda się kilka podpowiedzi co do tego, z jakich produktów powinna się składać szkolna wyprawka.

Z myślą o licznych książkach czy zeszytach warto nabyć wygodny plecak lub tornister. Ważne jest tutaj nie tylko to, aby posiadał on wygodne, szerokie szelki, ale wskazane może być także wyposażenie takiego tornistra w specjalne kółka jezdne, dzięki którym będzie go można wykorzystywać jak walizki na kółkach.

Przy tej okazji rodzice powinni zadbać o wygodne buty na zmianę, najlepiej na gumowej antypoślizgowej podeszwie, które dziecko będzie mogło trzymać w specjalnym worku. Podręczniki szkolne, zeszyty ćwiczeń i zeszyty do notowania, zwłaszcza w przypadku dzieci, które idą do szkoły po raz pierwszy, najwygodniej jest kupować już po rozpoczęciu roku szkolnego. Co prawda oznacza to długie kolejki i jednocześnie wyższe ceny, jednak z drugiej strony rodzice będą mieć pewność, że kupują właściwe książki, z których dziecko będzie się w konkretnej szkole uczyć. Pierwsze spotkania z nowym nauczycielem będą także skutkować tym, że rodzice będą wiedzieli, jakie zeszyty ćwiczeń oraz zbiory zadań mogą się dziecku przydać. Nie wszystkie podręczniki są bowiem wyposażone w dodatkowe ćwiczenia, które są powiązane tematycznie z konkretnymi tekstami.

1

Dzieci chętnie korzystają także z zestawów do pisania, w których oprócz kompletu ołówków i długopisów mogą się pojawić kolorowe kredki czy flamastry. Tego rodzaju przybory mogą być umieszczone w specjalnych piórnikach, które zostały ozdobione wizerunkami popularnych bohaterów, znanych dzieciom z filmów animowanych i kreskówek. Przydatne mogą być również zestawy linijek, ekierek i cyrkli, które mogą być wykorzystane na lekcjach matematyki.

Z kolei zajęcia plastyczne to zajęcia nie tylko wykorzystujące kreatywność dzieci, ale również bloki rysunkowe, farby plakatowe czy papier kolorowy. W tym przypadku zakup „na zapas” nie zawsze jest wskazany, bowiem przybory i materiały plastyczne można kupić w dowolnym momencie w czasie roku szkolnego.

About the author / 

admin

2 komentarze

  1. Witosław 11 października 2018 at 16:23 -  Odpowiedz

    Ale w sumie jednak to dla mnie…

  2. Lutogniew 23 października 2018 at 00:39 -  Odpowiedz

    również napisze komentarz. Fajna stronka. Wszystkich pozdrawiam

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Odpowiednia sala konferencyjna – sposób na udane spotkanie biznesowe

    Każdy, kto prowadzi własny biznes doskonale wie, że dobre kontakty z kontrahentami, a także zgrany zespół pracowniczy to klucze do sukcesu. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywa oprawa spotkań biznesowych. Nie bez powodu wielcy ludzie biznesu spotykają się ze swoimi współpracownikami i klientami w pięknych, ekskluzywnych restauracjach. Otoczenie ma…