Inne

Jak skompletować wyprawkę do szkoły

5 25

Zwłaszcza rodzicom, wysyłającym swoje dziecko do szkoły po raz pierwszy przyda się kilka podpowiedzi co do tego, z jakich produktów powinna się składać szkolna wyprawka.

Z myślą o licznych książkach czy zeszytach warto nabyć wygodny plecak lub tornister. Ważne jest tutaj nie tylko to, aby posiadał on wygodne, szerokie szelki, ale wskazane może być także wyposażenie takiego tornistra w specjalne kółka jezdne, dzięki którym będzie go można wykorzystywać jak walizki na kółkach.

Przy tej okazji rodzice powinni zadbać o wygodne buty na zmianę, najlepiej na gumowej antypoślizgowej podeszwie, które dziecko będzie mogło trzymać w specjalnym worku. Podręczniki szkolne, zeszyty ćwiczeń i zeszyty do notowania, zwłaszcza w przypadku dzieci, które idą do szkoły po raz pierwszy, najwygodniej jest kupować już po rozpoczęciu roku szkolnego. Co prawda oznacza to długie kolejki i jednocześnie wyższe ceny, jednak z drugiej strony rodzice będą mieć pewność, że kupują właściwe książki, z których dziecko będzie się w konkretnej szkole uczyć. Pierwsze spotkania z nowym nauczycielem będą także skutkować tym, że rodzice będą wiedzieli, jakie zeszyty ćwiczeń oraz zbiory zadań mogą się dziecku przydać. Nie wszystkie podręczniki są bowiem wyposażone w dodatkowe ćwiczenia, które są powiązane tematycznie z konkretnymi tekstami.

1

Dzieci chętnie korzystają także z zestawów do pisania, w których oprócz kompletu ołówków i długopisów mogą się pojawić kolorowe kredki czy flamastry. Tego rodzaju przybory mogą być umieszczone w specjalnych piórnikach, które zostały ozdobione wizerunkami popularnych bohaterów, znanych dzieciom z filmów animowanych i kreskówek. Przydatne mogą być również zestawy linijek, ekierek i cyrkli, które mogą być wykorzystane na lekcjach matematyki.

Z kolei zajęcia plastyczne to zajęcia nie tylko wykorzystujące kreatywność dzieci, ale również bloki rysunkowe, farby plakatowe czy papier kolorowy. W tym przypadku zakup „na zapas” nie zawsze jest wskazany, bowiem przybory i materiały plastyczne można kupić w dowolnym momencie w czasie roku szkolnego.

About the author / 

admin

5 komentarzy

 1. Witosław 11 października 2018 at 16:23 -  Odpowiedz

  Ale w sumie jednak to dla mnie…

 2. Lutogniew 23 października 2018 at 00:39 -  Odpowiedz

  również napisze komentarz. Fajna stronka. Wszystkich pozdrawiam

 3. Galla 3 stycznia 2019 at 16:03 -  Odpowiedz

  Doskonały artykuł, od bardzo dawna rozmyślałem, że to zgodność z rzeczywistością

 4. Heliasz 8 stycznia 2019 at 07:18 -  Odpowiedz

  Trochę się z tym w pełni zgadzam, chociaż nie całkiem

 5. Zbylut 9 stycznia 2019 at 16:38 -  Odpowiedz

  Przyciągające, jednakże ogólnie to znam ciekawsze wiadomości.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Ubarwienia paznokci

  Lubimy mieć wspaniałe paznokcie. Nie zawsze jednakże zdołamy o nie troszczyć się. Gdy stają się kruche, rozszczepiają się – wskazują, iż rozpoczynamy na coś chorować. Dostarczają sporo wiadomości o stanie naszego zdrowia. Niektóre kobiety chcą mieć paznokcie nie tylko śliczne i zadbane, natomiast także i długie. Nie zawsze udaje się właśne „uchować” na odpowiednią długość…

Najnowsze komentarze