Ciekawe Miejsca

Jak ciekawie spędzić wolny czas we Wrocławiu?

17 131

Mieszkając lub przebywając we Wrocławiu – jednym z największych i najbardziej rozwiniętych pod względem kultury i gospodarki polskim mieście, mamy do wyboru szereg różnych form ciekawego spędzania wolnego czasu. Gdzie pójść, aby choć na chwilę skutecznie oderwać się od codzienności?

Dla każdego coś miłego

Każdy z nas raz na jakiś czas ma potrzebę wyrwać się z domu i choć na moment zapomnieć o problemach dnia codziennego. Wrocław jest jednym z tych polskich miast, które pod względem różnego rodzaju imprez, mają najwięcej do powiedzenia. Jednak ostateczny wybór formy spędzenia wolnych chwil będzie zależeć od naszych własnych preferencji.

142161316744017300

Miłośnicy obserwowania wydarzeń sportowych, na pewno nie mogą narzekać na niedobór atrakcji. By wspomnieć chociażby słynną halę Orbita i odbywające się w niej co rusz niezwykle interesujące i emocjonujące zawody (nawet na najwyższych szczeblach, np. mistrzostw świata) z zakresu wielu dyscyplin sportowych, w tym: siatkówki, koszykówki, tenisa, piłki ręcznej, etc. Również osoby, które same lubią uprawiać sport oraz amatorzy różnego typu rekreacji będą mieli co robić we Wrocławiu. Lodowisko, kręgielnie, korty, fitness kluby i siłownie, centra wspinaczkowe – to tylko niektóre propozycje dla osób lubiących aktywny tryb życia.

Rozrywka, imprezy, miejskie życie

Jedną z głównych metropolii, w których odbywa się najwięcej koncertów oraz widowisk jest właśnie Wrocław. Duże imprezy muzyczne w wykonaniu światowej sławy twórców to oczywiście niejedyne atrakcje tego miasta. Cyklicznie w klubach odbywa się tu także wiele niewielkich, acz intrygujących imprez, z zakresu mniej i bardziej niszowych gatunków muzycznych, w tym różnych odłamów muzyki klubowej, jazzu, muzyki lat 80-tych. Znajdziemy tu także miejsca, gdzie można pobawić się w jakże modne ostatnio karaoke.

Nie sposób nie wspomnieć także o wrocławskich wydarzeniach spod znaku rozmaitych widowisk i spektakli, by wymienić chociażby wielkie pokazy sztucznych ogni i show taneczne z różnych stron świata. Nie brak tu także występów grup kabaretowych oraz festiwali.

Coś dla miłośników kultury i sztuki

We Wrocławiu galerie sztuki zapraszają na wystawy prac polskich i zagranicznych artystów z dziedziny malarstwa i fotografii. Wiele dzieje się też we wrocławskich teatrach. W planach jest między innymi wystawienie III części „Dziadów” Adama Mickiewicza w Teatrze Polskim. W tym samym teatrze jest też zaplanowana „Burza” Williama Shakespeare’a. To oczywiście niejedyne interesujące spektakle, na które warto się wybrać.

Wielbiciele muzyki klasycznej na pewno będą zadowoleni z Wielkiej Gali Muzyki Johanna Straussa, która ma się odbyć w styczniu we Wrocławiu. Odnajdziemy tu także imprezy literackie, w tym spotkania z poetami i pisarzami, wieczorki literackie, targi książek. Na koniec wart wspomnieć o bogatej ofercie spod znaku dziesiątej muzy. Spotkania w dyskusyjnych klubach filmowych, festiwale czy szeroki repertuar wrocławskich kin to propozycje, które powinny zaciekawić niejednego wielbiciela filmu.

Autor artykułu
Artykuł powstał we współpracy z Q-Mapa.pl

About the author / 

admin

17 komentarzy

 1. Otto 12 października 2018 at 07:06 -  Odpowiedz

  W czwartek również o tym słyszałam, to może być interesujące.

 2. Brodzisław 13 października 2018 at 02:16 -  Odpowiedz

  Właściwie się z tym zgadzam, chociaż nie do końca

 3. Ruben 14 października 2018 at 11:41 -  Odpowiedz

  Zazwyczaj nie piszę postów, ale ten napis jest niesłychanie dobry.

 4. Miłowit 19 października 2018 at 20:52 -  Odpowiedz

  Wszystkich zapraszam na moją stronkę.

 5. Ksenofont 1 listopada 2018 at 23:38 -  Odpowiedz

  Super artykuł, od bardzo dawna rozmyślałem, iż to prawda

 6. Feliks 2 listopada 2018 at 04:24 -  Odpowiedz

  Interesująca stronka, pozdrawiam!

 7. Chociebor 5 listopada 2018 at 10:24 -  Odpowiedz

  Ciekawa stronka, pozdrówka!

 8. Niegomir 3 stycznia 2019 at 10:33 -  Odpowiedz

  Kultowy art, lecz czytałem ciekawsze.

 9. Gorgoncjusz 4 stycznia 2019 at 00:53 -  Odpowiedz

  Najczęściej nie piszę postów, lecz ten tekst jest Naprawdę atrakcyjny.

 10. Roberta 9 stycznia 2019 at 07:11 -  Odpowiedz

  Odjazdowy art, lecz czytałem ciekawsze.

 11. Wolfgang 18 lutego 2019 at 16:40 -  Odpowiedz

  Hej witam wszelkich, fajna stronka.

 12. Tęgomir 23 lutego 2019 at 00:55 -  Odpowiedz

  Lecz w sumie to, o co chodzi

 13. Diogenes 24 lutego 2019 at 04:37 -  Odpowiedz

  Odjazdowy artykuł, jednakże czytałem bardziej ciekawe.

 14. Norberta 6 kwietnia 2019 at 18:04 -  Odpowiedz

  także napisze zapisek. Fajowa stronka. Pozdrawiam

 15. Wilhelmina 11 kwietnia 2019 at 23:39 -  Odpowiedz

  Przyciągające, ale generalnie to znam bardziej interesujące nowiny.

 16. Niezamysł 14 kwietnia 2019 at 19:45 -  Odpowiedz

  Lecz w ogóle to, co to jest

 17. Bronisław 16 kwietnia 2019 at 10:00 -  Odpowiedz

  Odjazdowy art, ale czytałem bardziej ciekawe.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Szersza zdolność finansowa

  Możemy spostrzec bardzo rewelacyjne tendencje w obszarze finansowania przedsiębiorstwa, które domaga się np. szybkiej wierzytelności. Możemy współpracować z różnymi kontrahentami albo klientami, jednak nie każdy będzie, np. tu od razu wiarygodny. Są osoby, które będą w ogóle omijały konsekwencje finansowe na naszą sprawę. W takiej postaci można użyć faktoring online. Jest dużo konsumentów w Polsce…