Ciekawostki

Dobieranie bielizny termoaktywnej

5 3

Podczas intensywnych ćwiczeń bardzo pocimy się, co może mieć negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia. Mokra od potu koszulka staje się coraz chłodniejsza, nieprzyjemnie przylega do skóry i wychładza organizm – to bardzo poważna sytuacja, która może prowadzić do problemów ze zdrowiem.

Na szczęście nie trzeba rezygnować z aktywności fizycznej podczas chłodniejszych sezonów. Aby zaradzić tym problemom i ćwiczyć okrągły rok, najlepiej jest zainwestować w bieliznę termoaktywną – w swojej ofercie powinien mieć ją każdy lepszy sportowy sklep. Brubeck jest jedną z najlepiej rozpoznawanych marek takiej bielizny, dlatego dziś zajmiemy się krótkim przeglądem linii odzieży oferowanych przez tę firmę, starając się wskazać ich wady, zalety oraz sezon, do którego najlepiej się nadają.

Extreme Merino

Internetowy sklep Brubeck szczególnie mocno promuje tę linię – i nic dziwnego. To wyjątkowo komfortowa, dwuwarstwowa bielizna – na zewnątrz znajduje się trzymająca ciepło wełna, a wewnątrz przyjemny w dotyku poliamid. W porównaniu z innymi markami czy liniami to dość ciężka bielizna, jednak trudno o cieplejszą odzież – Extreme Merino jest więc doskonała na zimę. Wady? Niestety, jest jedna – dość wysoka cena…

Thermo/Dry

Bardzo popularne linie, można je dostać praktycznie w każdym sklepie. Brubeck opisuje je jako uniwersalne i całoroczne – i można się z tym właściwie zgodzić, z małym zastrzeżeniem, że linia Dry w okresie zimowym może nie wystarczyć. W pozostałych spisuje się jednak doskonale. „Dry” charakteryzuje się lekkością i dobrym odprowadzaniem potu, natomiast jej wadą jest to, że nie nadaje się na ekstremalnie niskie lub wysokie temperatury.

141631915568301700

Linia Thermo jest natomiast rzeczywiście uniwersalna. Jedna tylko uwaga: podczas wyjątkowo niskich temperatur trzeba się w niej dużo ruszać, aby utrzymać ciepło. Jeżeli więc ktoś szybko marznie lub uprawia sport w sposób mniej intensywny, powinien zainteresować się raczej Extreme Merino.

Aerae, Balance Fit, Activity Fit

Linie te są również uniwersalne, ale niekoniecznie pod kątem pogody. Nadają się do uprawiania lekkich sportów (takich jak jazda na rowerze czy rekreacyjne bieganie), ale raczej tylko podczas ciepłych sezonów. Świetnie sprawdzają się za to w treningach wewnątrz – są wręcz idealne do siłowni lub zajęć fitness. Przy okazji, prosimy o uwagę podczas zakupów w sklepie – Brubeck podzielił, co prawda, linie Aerae i Activity Fit na odzież damską i męską, jednak Balance Fit można dostać wyłącznie w wersji dla pań.

About the author / 

admin

5 komentarzy

 1. Ksawery 10 października 2018 at 23:47 -  Odpowiedz

  Dziwne, co o tym sądzą inni.

 2. Tworzysława 13 października 2018 at 00:00 -  Odpowiedz

  Na ogół nie piszę postów, jednak ten tekst jest niesłychanie dobry.

 3. Lucjusz 18 października 2018 at 21:18 -  Odpowiedz

  WOW, bardzo pomocny!

 4. Wolfgang 31 października 2018 at 23:25 -  Odpowiedz

  Doskonale ciekawy wpis

 5. Natanael 5 listopada 2018 at 16:27 -  Odpowiedz

  W sobotę także o tym doszły mnie słuchy, to zdoła być interesujące.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Odpowiednia sala konferencyjna – sposób na udane spotkanie biznesowe

  Każdy, kto prowadzi własny biznes doskonale wie, że dobre kontakty z kontrahentami, a także zgrany zespół pracowniczy to klucze do sukcesu. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywa oprawa spotkań biznesowych. Nie bez powodu wielcy ludzie biznesu spotykają się ze swoimi współpracownikami i klientami w pięknych, ekskluzywnych restauracjach. Otoczenie ma…