Ciekawostki

Dobieranie bielizny termoaktywnej

8 9

Podczas intensywnych ćwiczeń bardzo pocimy się, co może mieć negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia. Mokra od potu koszulka staje się coraz chłodniejsza, nieprzyjemnie przylega do skóry i wychładza organizm – to bardzo poważna sytuacja, która może prowadzić do problemów ze zdrowiem.

Na szczęście nie trzeba rezygnować z aktywności fizycznej podczas chłodniejszych sezonów. Aby zaradzić tym problemom i ćwiczyć okrągły rok, najlepiej jest zainwestować w bieliznę termoaktywną – w swojej ofercie powinien mieć ją każdy lepszy sportowy sklep. Brubeck jest jedną z najlepiej rozpoznawanych marek takiej bielizny, dlatego dziś zajmiemy się krótkim przeglądem linii odzieży oferowanych przez tę firmę, starając się wskazać ich wady, zalety oraz sezon, do którego najlepiej się nadają.

Extreme Merino

Internetowy sklep Brubeck szczególnie mocno promuje tę linię – i nic dziwnego. To wyjątkowo komfortowa, dwuwarstwowa bielizna – na zewnątrz znajduje się trzymająca ciepło wełna, a wewnątrz przyjemny w dotyku poliamid. W porównaniu z innymi markami czy liniami to dość ciężka bielizna, jednak trudno o cieplejszą odzież – Extreme Merino jest więc doskonała na zimę. Wady? Niestety, jest jedna – dość wysoka cena…

Thermo/Dry

Bardzo popularne linie, można je dostać praktycznie w każdym sklepie. Brubeck opisuje je jako uniwersalne i całoroczne – i można się z tym właściwie zgodzić, z małym zastrzeżeniem, że linia Dry w okresie zimowym może nie wystarczyć. W pozostałych spisuje się jednak doskonale. „Dry” charakteryzuje się lekkością i dobrym odprowadzaniem potu, natomiast jej wadą jest to, że nie nadaje się na ekstremalnie niskie lub wysokie temperatury.

141631915568301700

Linia Thermo jest natomiast rzeczywiście uniwersalna. Jedna tylko uwaga: podczas wyjątkowo niskich temperatur trzeba się w niej dużo ruszać, aby utrzymać ciepło. Jeżeli więc ktoś szybko marznie lub uprawia sport w sposób mniej intensywny, powinien zainteresować się raczej Extreme Merino.

Aerae, Balance Fit, Activity Fit

Linie te są również uniwersalne, ale niekoniecznie pod kątem pogody. Nadają się do uprawiania lekkich sportów (takich jak jazda na rowerze czy rekreacyjne bieganie), ale raczej tylko podczas ciepłych sezonów. Świetnie sprawdzają się za to w treningach wewnątrz – są wręcz idealne do siłowni lub zajęć fitness. Przy okazji, prosimy o uwagę podczas zakupów w sklepie – Brubeck podzielił, co prawda, linie Aerae i Activity Fit na odzież damską i męską, jednak Balance Fit można dostać wyłącznie w wersji dla pań.

About the author / 

admin

8 komentarzy

 1. Ksawery 10 października 2018 at 23:47 -  Odpowiedz

  Dziwne, co o tym sądzą inni.

 2. Tworzysława 13 października 2018 at 00:00 -  Odpowiedz

  Na ogół nie piszę postów, jednak ten tekst jest niesłychanie dobry.

 3. Lucjusz 18 października 2018 at 21:18 -  Odpowiedz

  WOW, bardzo pomocny!

 4. Wolfgang 31 października 2018 at 23:25 -  Odpowiedz

  Doskonale ciekawy wpis

 5. Natanael 5 listopada 2018 at 16:27 -  Odpowiedz

  W sobotę także o tym doszły mnie słuchy, to zdoła być interesujące.

 6. Lech 3 stycznia 2019 at 10:53 -  Odpowiedz

  Zwyczajowo nie piszę postów, jednak ten tekst jest bardzo atrakcyjny.

 7. Leonia 4 stycznia 2019 at 02:26 -  Odpowiedz

  Właściwie się z tym w pełni zgadzam, chodź nie całkiem

 8. Lechosława 9 stycznia 2019 at 20:35 -  Odpowiedz

  Najczęściej nie piszę postów, lecz ten napis jest niezmiernie atrakcyjny.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Ubarwienia paznokci

  Lubimy mieć wspaniałe paznokcie. Nie zawsze jednakże zdołamy o nie troszczyć się. Gdy stają się kruche, rozszczepiają się – wskazują, iż rozpoczynamy na coś chorować. Dostarczają sporo wiadomości o stanie naszego zdrowia. Niektóre kobiety chcą mieć paznokcie nie tylko śliczne i zadbane, natomiast także i długie. Nie zawsze udaje się właśne „uchować” na odpowiednią długość…

Najnowsze komentarze