Ciekawe Miejsca

Dlaczego warto zwiedzać Wałbrzych?

3 40

Chociaż Wałbrzych nie jest bardzo popularną destynacją turystyczną to wbrew pozorom oferuje wiele. Zazwyczaj kojarzy się on z przemysłem kopalnianym i brzydkimi budynkami, które psują architekturę miasta. Wałbrzych, jednak jest bardzo starym miastem, które bardzo dynamicznie się rozwijało, więc jeżeli zastanawiasz się dlaczego warto odwiedzić Wałbrzych to jest kilka powodów!

009

Na pewno najbardziej znanym zabytkiem jest zamek Książ. Jest to trzeci co do większości zamek w Polsce, a jego pierwotna budowa została ukończona w XIII wieku, potem wraz z upływem wieków wielokrotnie był poddawany modyfikacjom, aż do osiągnięcia obecnego kształtu. W Wałbrzychu znajduje się też Stary Książ, czyli ruiny przebudowanego zamku z XIII wieku. Sam Książ jest bardzo kompleksowym miejscem, pełen jest ciekawych sal, posiada także ogromny ogród, który można zwiedzać, otoczony jest parkiem w którym znajdują się też stajnie odtworzone dla zwiedzających. Będąc w okolicach warto tam zajechać. W mieście otwarta cały rok jest palmarnia. To miejsce powstało na początku XX wieku i jest obiektem o powierzchni prawie dwóch tysięcy metrów kwadratowych!

About the author / 

admin

3 komentarze

 1. Maksymin 8 października 2018 at 16:35 -  Odpowiedz

  Na ogół nie piszę komentarzy, lecz ten wpis jest niezmiernie atrakcyjny.

 2. Adelajda 4 listopada 2018 at 16:52 -  Odpowiedz

  Interesująca strona, pozdrawiam!

 3. Witomysł 5 listopada 2018 at 04:49 -  Odpowiedz

  Zajmujące, co o tym uważają inni.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Odpowiednia sala konferencyjna – sposób na udane spotkanie biznesowe

  Każdy, kto prowadzi własny biznes doskonale wie, że dobre kontakty z kontrahentami, a także zgrany zespół pracowniczy to klucze do sukcesu. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywa oprawa spotkań biznesowych. Nie bez powodu wielcy ludzie biznesu spotykają się ze swoimi współpracownikami i klientami w pięknych, ekskluzywnych restauracjach. Otoczenie ma…