Ciekawe Miejsca

Dlaczego warto zwiedzać Wałbrzych?

7 50

Chociaż Wałbrzych nie jest bardzo popularną destynacją turystyczną to wbrew pozorom oferuje wiele. Zazwyczaj kojarzy się on z przemysłem kopalnianym i brzydkimi budynkami, które psują architekturę miasta. Wałbrzych, jednak jest bardzo starym miastem, które bardzo dynamicznie się rozwijało, więc jeżeli zastanawiasz się dlaczego warto odwiedzić Wałbrzych to jest kilka powodów!

009

Na pewno najbardziej znanym zabytkiem jest zamek Książ. Jest to trzeci co do większości zamek w Polsce, a jego pierwotna budowa została ukończona w XIII wieku, potem wraz z upływem wieków wielokrotnie był poddawany modyfikacjom, aż do osiągnięcia obecnego kształtu. W Wałbrzychu znajduje się też Stary Książ, czyli ruiny przebudowanego zamku z XIII wieku. Sam Książ jest bardzo kompleksowym miejscem, pełen jest ciekawych sal, posiada także ogromny ogród, który można zwiedzać, otoczony jest parkiem w którym znajdują się też stajnie odtworzone dla zwiedzających. Będąc w okolicach warto tam zajechać. W mieście otwarta cały rok jest palmarnia. To miejsce powstało na początku XX wieku i jest obiektem o powierzchni prawie dwóch tysięcy metrów kwadratowych!

About the author / 

admin

7 komentarzy

 1. Maksymin 8 października 2018 at 16:35 -  Odpowiedz

  Na ogół nie piszę komentarzy, lecz ten wpis jest niezmiernie atrakcyjny.

 2. Adelajda 4 listopada 2018 at 16:52 -  Odpowiedz

  Interesująca strona, pozdrawiam!

 3. Witomysł 5 listopada 2018 at 04:49 -  Odpowiedz

  Zajmujące, co o tym uważają inni.

 4. Nadmir 7 stycznia 2019 at 00:17 -  Odpowiedz

  Hej witam wszystkich, fajna strona.

 5. Madlena 7 stycznia 2019 at 10:52 -  Odpowiedz

  W niedziele również o tym słyszałem, to może być interesujące.

 6. Unisław 9 stycznia 2019 at 19:44 -  Odpowiedz

  Przyciągające, jednakże generalnie to znam bardziej interesujące wiadomości.

 7. Nawoj 10 stycznia 2019 at 00:42 -  Odpowiedz

  Fajny artykuł, jednakże odczytywałem ciekawsze.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Ubarwienia paznokci

  Lubimy mieć wspaniałe paznokcie. Nie zawsze jednakże zdołamy o nie troszczyć się. Gdy stają się kruche, rozszczepiają się – wskazują, iż rozpoczynamy na coś chorować. Dostarczają sporo wiadomości o stanie naszego zdrowia. Niektóre kobiety chcą mieć paznokcie nie tylko śliczne i zadbane, natomiast także i długie. Nie zawsze udaje się właśne „uchować” na odpowiednią długość…

Najnowsze komentarze