Agroturystyka

Co warto mieć ze sobą na wyprawie w góry?

3 21

Wybierając się w góry trzeba pamiętać o bezpieczeństwie oraz o odpowiednim wyposażeniu. W górach na pewno sprawdzą się doskonale wszystkie rzeczy z asortymentu sklepu warzone.com.pl, który specjalizuje się w sprzedaży odzieży oraz wyposażenia militarnego. Wojskowe narzędzia oraz ubrania są bardzo wytrzymałe i dobrej jakości, a także przeznaczone są do długo godzinnego użytkowania, przez to muszą zapewniać najwyższy komfort przez jak najdłuższy czas!

2x

Odpowiednie ubranie!
Wiele osób popełnia podstawowy błąd – wybierając się w góry nie dobierają odpowiednich ubrań. Ubrania jest bardzo ważne, ponieważ zapewnia ochronę, daje ciepło, do tego komfortowe ubranie sprawia, że marsz jest przyjemniejszy. Dlatego warto jest wybierać ubrania przewiewne, z wysokiej klasy materiałów – ubrania militarne spełniają tą cechę. W końcu są stworzone do używania przez żołnierzy, którzy przez długie godziny są zmuszenie do maszerowania i nie mogą sobie pozwolić na noszenie odzieży, która obciera, odparza skórę albo nie jest wystarczająco wytrzymała. Warto, więc wybierać najlepszej klasy ubrania oraz zabrać ze sobą ciuchy nie tylko na aktualną pogodę, ale także takie, które ochronią przed nagłym załamaniem pogody!

Niezbędnik w górach
W górach zawsze przyda się mapa oraz kompas. Chociaż obecnie większość szlaków jest dobrze oznaczona i raczej nie powinno się z nich zbaczać, to czasami mogą zdążyć się sytuację, w których można się zagubić. Dobrze jest też mieć telefon komórkowy, tak aby w razie potrzeby móc wezwać pomoc. Na pewno przydadzą się też takie podstawowe rzeczy jak jedzenie, woda, coś do rozpałki. Konieczna jest apteczka pierwszej pomocy – w górach łatwo można się poślizgnąć i nawet jeżeli będzie to niewielkie skaleczenie to należy je jak najszybciej odkazić oraz opatrzeń. Poza tym bardzo często zdarzają się obtarcia stóp, a w takiej sytuacji pomoże jedynie zabandażowanie.

Wybierając się w góry dobrze jest pamiętać o tym, że zdarzyć może się wiele niebezpiecznych sytuacji. Nie można nigdy ufać prognozom pogody, ani nie powinno się zbaczać ze szlaków, a najlepszym rozwiązaniem jest podróżowanie przynajmniej w dwójkę, tak aby mieć wsparcie oraz pomoc groźnych sytuacjach.

Więcej na: http://warzone.com.pl

About the author / 

admin

3 komentarze

 1. Abraham 10 października 2018 at 03:50 -  Odpowiedz

  Atrakcyjne, oczekuję na więcej.

 2. Przybymir 14 października 2018 at 16:07 -  Odpowiedz

  Super artykuł, od dawna uważałem, że to prawda

 3. Sergiusz 5 listopada 2018 at 22:35 -  Odpowiedz

  W sobotę też o tym słyszałem, to zdoła być Ciekawe.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Odpowiednia sala konferencyjna – sposób na udane spotkanie biznesowe

  Każdy, kto prowadzi własny biznes doskonale wie, że dobre kontakty z kontrahentami, a także zgrany zespół pracowniczy to klucze do sukcesu. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywa oprawa spotkań biznesowych. Nie bez powodu wielcy ludzie biznesu spotykają się ze swoimi współpracownikami i klientami w pięknych, ekskluzywnych restauracjach. Otoczenie ma…